5 tipů proč prodávat s profesionálním makléřem

Prodat nemovitost snadno, rychle, profesionálně a na úrovni za co nejvyšší možnou kupní cenu je sen každého prodávajícího, a to je důvod proč je dobré domluvit spolupráci při prodeji s našimi certifikovanými makléři.

Není čas ztrácet čas

Každý prodej nemovitosti je dobré řešit s profesionálním makléřem a zajistit si tak potřebný klid a pohodu. Není pochyb, že spousta majitelů nemovitosti by zvládlo prodej uskutečnit pod svou „taktovkou“, ale obrátit se na našeho makléře je jistota, že se o vás a vaši nemovitost postaráme se všemi nástrahami, které samotný prodej může postihnout. Naše kancelář má pro své klienty tým lidí, kteří zajistí vše od profesionální prezentace až po převody energií.

Správně nastavená cena je základ

Správně nastavení tržní ceny nemovitosti je základem úspěšného prodeje. Naši makléři přistupují k tržnímu odhadu vždy individuálně, dle potřeb a důvodu prodeje. To je vždy základ pro nastavení celé transakce při prodeji. Ideálním řešením proto je, spojit se s naším makléřem, který na základě informacích a potřeb klienta, vypracuje tržní odhad nemovitosti. Samozřejmě vám rádi pomůžeme i v případě stanovení tržní ceny pro jiné účely, než je prodej např. dědictví nebo rozvod. U nás máte navíc on-line odhad zdarma.

Úschova kupní ceny

Naše realitní kancelář spolupracuje s ověřenými advokáty, které můžeme pro úschovu kupní ceny doporučit. Majitel má právo se rozhodnout jaký způsob využije. Další možnosti pro úschovu finančních prostředků je notářská nebo bankovní úschova.

PENB – Průkaz energetické náročnosti budovy

Tento průkaz je již od roku 2015 nedílnou součástí prodeje a ze zákona je majitel nemovitosti povinen tento průkaz nechat vypracovat. Jsou nemovitosti, které jsou od této povinnosti osvobozeni. Pokud se obrátíte na naše makléře s prodejem i tyto povinnosti za vás rádi zajistí.

Jak a kde inzerovat?

Stejně tak jako příprava nemovitosti pro prodej, tak i samotná inzerce je důležitá pro dosažení co nejvyšší možné kupní ceny nemovitosti. Century 21 My Home může zprostředkovat více než deset placených serverů, které zajistí potřebný dosah inzerce pro nalezení správného kupujícího. 

Naše kancelář nabízí klientům 2 základní druhy inzerce:

  1. Individuální prezentaci na našem webu
  2. Prezentaci na FacebookuInstagramu
  3. Neveřejnou prezentaci nemovitosti, kdy pracujeme s databází klientů, kteří poptávají nemovitosti a jejich zájmem je koupě většinou speciálních nemovitostí.