Jak si vybrat realitního makléře

Ať už se jedná o prodej, koupi nebo pronájem, samotné rozhodnutí o změně bydlení je vždy životní investicí a volbou. Výběr vhodného realitního makléře je proto jedním ze zásadních aspektů celého procesu.

Na realitním trhu se pohybuje na 15 tisíc makléřů. Drtivá většina z nich ale buď nemá dostatek zkušeností nebo se svým klientům nevěnuje tak, jak by si zasloužili. A i když se realitní agent honosí stovkami prodaných nemovitostí a desítkami let zkušeností, neznamená to, že vám zvedne telefon, když to budete potřebovat. Podle čeho tedy vybírat?

Porovnávejte

Potkejte se s několika makléři. Vaši nejlepší volbou by měl být ten makléř, který vás přesvědčí přirozeností a profesionálním vystupováním. Pokud totiž nedokáže přesvědčit vás, jak může přesvědčit klienty, že si mají koupit právě vaši nemovitost a za co nejvyšší možnou cenu?

Prezentace na internetu

Zaměřte se na formu prezentace makléře na internetu. V dnešní době je totiž 85% prodaných nemovitostí na základě internetové prezentace.

Kvalitně = výhradně

Najděte si realitního makléře, který pracuje výhradně (exkluzivně). To, že pracuje exkluzivně, znamená, že pracuje exkluzivně pro vás! A že vám bude věnovat veškerou náležitou péči.

Lokální makléř

Zvolte někoho místního. Takový člověk vždy nejlépe vyzdvihne výhody lokality, kde se nachází vaše nemovitost.

Upřímnost

Jestli od makléře něco nechcete, pak je to to, aby vám věšel bulíky na nos. Nezkouší se vám podbízet tím, že prodá vaši nemovitost o stovky tisíc dráž než ostatní. Naopak vám na rovinu řekne, jaká je maximální tržní hodnota vaší nemovitosti a vysvětlí vám proč. Také vás upozorní na její případné nedostatky a poradí, zda má smysl investovat do jejich oprav.

Naši makléři takoví jsou, stačí si vybrat.