Prodej bez realitky je riziko

Prodávat bez realitní kanceláře je riziko. Nevěříte? Přečtěte si o 3 nejčastějších chybách, ke kterým v této spojitosti dochází!

CENA

90 % případů nemovitostí prezentovaných na internetu se neprodá za inzerovanou cenu, většina prodávajících se však tímto měřítkem řídí. Dalším obvyklým případem je, že stanovují cenu bez ohledu na tržní situaci, což je důvod, proč se po čase dostávají s nemovitostí do kategorie „ležáků”.

PRÁVNÍ STAV NEMOVITOSTI

Prodávané nemovitosti mají velmi často nějakou právní vadu, kterou je třeba před prodejem odstranit, např. garáž není zapsána v katastru nemovitostí, některé vedlejší stavby nejsou kolaudovány, studna není evidována atd.

DAŇOVÉ POVINNOSTI

Že kupující neplatí daň z nabytí nemovitých věcí, většina prodávajících ví. Už však nesledují, za jakých podmínek se platí daň z příjmu, která je přímo závislá na době vlastnění nemovitosti a způsobu jejího nabytí. Pak jsou nemile překvapeni, když dostanou výměr z příslušného finančního úřadu. Sice ušetřili za zprostředkování, ale celkově se jim prodej prodražil.

Vyhněte se každé z nich a vsaďte na jistotu díky https://c21myhome.cz/.